Programok

Nyár

 

Az iskola július 1-től augusztus 20-ig zárva tart.
A nyári ügyintézésekhez (diákigazolvány, iskolalátogatási igazolás, …) az ügyelet időpontja szerdánként 9-12 óráig.
Akinek diákigazolvány kell, augusztus elején kezdje intézni, mert legalább 1 hónap mire megérkezik!

A javítóvizsga időpontja: aug. 24-én és 25-én 8:00-kor tantárgyaktól függően.
Az egyéni beosztást postán mindenkinek július elején kiküldjük!

Évnyitónk, szept. 1-én 8:00-kor lesz. Ekkorra hozzátok vissza a bizonyítványokat és itt kapjátok meg az új órarendet, tankönyveket. Aznap még az évnyitó után 3 osztályfőnöki óra lesz, utána ebéd és napközi, aki igényli.

Napközi befizetés aug. 29-30.
MINDEN napközis igényt be kell jelenteni, még az ingyeneset is, akkor is, ha csak szeptember közepétől igényeli is!!
Az augusztus 29-ig bejelentkezettek figyelembevételével alakulnak meg a napközis csoportok.

Felsős tanulószobára az új ötödikesek és hatodikosok alkotnak csoportot.
Indokolt esetben a hetedik évfolyamos tanulók is lehetnek tanulószobások.

 

 

 

Taneszköz lista

 

Taneszköz lista 1.oszály


 

Tolltartó

3db HB grafit ceruza

2db vastag postairon /piros-kék/

1doboz színes ceruza /12db-os/

1db jó minőségű, puha radír

1db kis méretű egyenes vonalzó

1 db tartályos faragó


 

Technika és rajz

50db rajzlap /famentes A/4/

1csomag színes papír

3 csomag írólap

rajzmappa

irattartó papucs /elég a legegyszerűbb/

1 db műanyag tányéralátét

1db üres cipős dobozba téve:

zsírkréta /6db-os/

12 színű vízfesték

3 db ecset /2-es, 6-os, 10-es/

víztartó edény /konzerves doboz/

puha rongydarab

gyurma, egyszínű –külön kis dobozba téve

olló

1db kenőfejes Nebulo ragasztó

2db stiftes ragasztó


 

1db elsős vonalazású füzet/14-32/

1db sima füzet

1 db sima füzet /üzenő/

2 db négyzetrácsos füzet

1 db sima füzet /erkölcstan-hittan/


 

Külön, kis dobozba téve:

1doboz korong /piros-kék/

1 csomag számolópálcika

számkártya kivágva

2 db dobókocka

1 db logikai készlet

játékpénz kivágva

1 db kétoldalú tükör


 

Testnevelés

fehér póló

kék rövidnadrág

fehér bokazokni

tornacipő

1db tornazsák

babzsák


 

Napközi

székpárna rákötővel

váltócipő

váltóruha

4 csomag 100-as papírzsebkendő

4 guriga WC papír

2 guriga papírtörlő

3 csomag szalvéta

1 folyékony szappan


 

Kérjük mindenre írják rá a gyermek nevét!


 

A tankönyveket legyenek szívesek majd átlátszó fóliával csomagolni és könyvjelzővel ellátni!

 

 

2. osztályban szükséges eszközök

 

1 db matematika füzet

3 db másodikos vonalazású füzet (16-32)

1 db sima füzet

1 db kicsi méretű kottafüzet

1 db papír mérőszalag

játékpénz

műanyag óra

 

irattartó papucs

(elég a legegyszerűbb)

 

A tolltartóba:

3 db HB grafit ceruza

12 db-os színes ceruza

1 db tartályos faragó

1 db radír

1db kicsi vonalzó

 

A rajzdobozba:

12 db-os színes ceruza

12 színű vízfesték

3 db ecset (2-es, 6-os, 10-es)

1 olló

2 db stiftes ragasztó

1 kenőfejes ragasztó

ecsetmosó tálka (kicsi befőttes vagy konzerves)

6 vagy 12 színű zsírkréta

1 csomag natúr gyurma

 

3 csomag írólap

30 db félfamentes rajzlap (A/4)

30 db famentes rajzlap (A/4)

 

Testnevelés órára:

fehér póló, sötét nadrág, tornacipő

 

Szekrénybe:

váltócipő, váltóruha

 

Tisztasági csomag:

3 csomag éttermi szalvéta, 4 csomag 100-as papírzsebkendő,

4 guriga WC-papír, 2 db háztartási törlőpapír, folyékony szappan

 

Nem szükséges mindenből újat venni! Az első osztályból

megmaradt készleteket ki lehet egészíteni, pótolni!

Kérjük, hogy mindenre írják rá a gyermek nevét!

A tankönyveket legyenek szívesek majd átlátszó fóliával csomagolni és könyvjelzővel ellátni.

 

 

 

A 3. osztályos tanszerszükséglet


 

A tolltartóban:

4db grafit ceruza

12 db-os színes ceruza / Lyra, Herlitz, Maped, KOH-I-NOOR/

1db piros-kék ceruza

1 db kis vonalzó

radír

3 db harmadikos vonalazású füzet (száma 12-32)

2 db matematika füzet

1db rajztömb (jó a tavalyi)

3 csomag írólap

1 csomag színes papír

30 db rajzlap


 

Technika doboz:

1 db (12-es) vízfesték,

4-5 db ecset (vékony: 2-es, közepes: 4-es vagy 6-os, vastag: 8-as vagy 10-es)

1 doboz zsírkréta (6-12 szín)

gyurma (fehér)

2 db ragasztó (Stift és Technokol)

vizes tálka, törlőrongy + külön 4-5 db újságpapír (alátétnek)

2 db fehér tempera

1 csomag fűzőlap fűzővel

olló


 

Matematika doboz:

1 papír mérőszalag

játékpénz kivágva

hőmérő (műanyag tanuló)

2 dobókocka


 

Tisztasági csomag: /kis textilzsákban/

1 kis törölköző (akasztóval), 1 műanyag pohár, fogkefe, fogkrém

Külön: egy folyékony szappan, 2 csomag szalvéta, 2 csomag 100-as papír zsebkendő,

4 guriga WC-papír, 2 csomag háztartási törlőpapír


 

Tornazsák : fehér póló, kis nadrág, fehér zokni, tornacipő + az évben kell majd úszás felszerelés is

 


 

A 4. osztályos tanszerszükséglet


 

A tolltartóban:

3db grafit ceruza, (ami egész évben kell), 6-12 db színes ceruza, 1 db toll,

1 db kis vonalzó, radír, 2 db postairon, faragó

6db 4. osztályos vonalas füzet (száma: 21-32)

(olvasás, nyelvtan, fogalmazás, környezet, angol, angol dolgozat)

3 db matematika füzet

1 sima kis zöld füzet (száma: 20-32)

1db üzenő füzet

1db rajztömb (jó a tavalyi) benne: 50 db műszaki rajzlap

3 csomag írólap

2 csomag A/4-es színes papír

2 krepp-papír

1 cs. hurkapálca


 

technika doboz:

1 db vízfesték, 3db ecset (vékony: 2-es, közepes: 4 vagy 6-os vastag: 8 vagy 10-es) 1 doboz zsírkréta (6-12 szín elég), ragasztó (2 db Stiftes Pritt 20 g-os,

2 db technokol), olló, vizes tálka, törlőrongy, műanyag alátét (akinek nincs beadva), filctoll (12 szín), fekete filc, 1 fehér tempera


 

tisztasági csomag:

2 csomag szalvéta, 3 csomag 100-as papír zsebkendő, 4 db konyhai papírtörlő, 2 csomag WC papír


 

tornazsák ( fehér póló, kis nadrág, fehér zokni, tornacipő)

(1 melegítőnadrágot is be lehet készíteni) + váltó cipő


 

Név legyen mindenre ráírva!/tankönyv, füzet, írólap, színes papír, technika doboz

Kellemes nyári pihenést kívánok mindenkinek és szeretném, ha nyáron mindennap olvasnátok egy kicsit!


 

 

FELSŐ tagozatos tanuló taneszköz szükséglete

 

8 db kisméretű vonalas füzet (A/5)

4 db kisméretű négyzetrácsos füzet (A/5)

3 db kisméretű simalapú füzet (A/5)

1 db szótárfüzet

1 db hangjegyfüzet

1 db körző

2 db vonalzó (1 db derékszögű és 1 db egyenes)

1 db szögmérő

30 db rajzlap

1 db technokol ragasztó

 

Tolltartóban: kéken fogó tollak (2), grafit ceruzák (2), színes ceruzák (6 szín), radír (1).

 

testnevelés: tornacipő, fehér póló, tornanadrág

 

A fent felsorolt eszközök körülbelüli darabszámok, amelyek segítségül szolgálnak a tanévkezdési előkészülethez.

Az esetleges, itt nem szereplő eszközökről, a szaktantárgyat tanító pedagógus ad megfelelő tájékoztatást a tanév elején.

 

 

VERSENYEREDMÉNYEK A 2021/2022. tanévben

ANGOL NYELVVIZSGA alapfokú C típusú

BORSI ENIKŐ 8. a

FÜLÖP ERIKA 8. a

VARGA BERNADETT 8. a

RICHTER ADRIENN 8. b

 

ITTHON OTTHON VAGY országos földrajzverseny

  1. hely BALÁZS BÍBORKA 7. c


     

AZ OKTATÁSI HIVATAL GYŐRI PEDAGÓGIAI OKTATÁSI KÖZPONT ÁLTAL SZERVEZETT

TECHNIKA, ÉLETVITEL ÉS GYAKORLAT TANTÁRGYI DUNÁNTÚLI VERSENYÉNEK KOMÁROM – ESZTERGOM MEGYEI DÖNTŐJÉN

III. helyezést ért el

BALÁZS BÍBORKA 7. b

KAKUCSI NORBERT 6. b

 

B33 DIÁKOLIMPIA ORSZÁGOS DÖNTŐ KOSÁRLABDA

  1. HELY

A csapat tagjai voltak:

MIKULA LINETT 8. b

IMRE NIKOLETT 8. a

IMRE VIVIEN 7. c

FEJES FLÓRA 7. b

VÁGVÖLGYI VIKTÓRIA 6. b


 

TITOK Angol levelezős verseny (6 fordulós országos csapatverseny) alsó tagozat:

14. helyezés: Krcsma Kitti-Ujvári Anna 4.b

20.heyezés: Danyi Liliána- Kiss Lili 4.a

21.helyezés: Agócs Gergő-Kapdos Dávid-Sági Richárd-Vlaszács Ádám 4.a

53. helyezés: Glázer Tamás-Disca Sorin alex 4.a

TITOK Angol levelezős verseny (6 fordulós országos csapatverseny) felső tagozat:

15. helyezés: Fosztó Vivien- Marczin Hanna-Oláh Vvien-Őri Fanni 7.b


 

Betűkaland 2. osztály

  1. helyezés: Eichhardt Anna 2.a

Lengyel Zétény 2.a

Tóth Benedek Márk 2.a

  1. helyezés: Vágvölgyi Zoltán 2.a

  2. helyezés: Németh Liliána 2.a

Olvass velünk! 4.osztály:

II.helyezés: Kiss Lili 4.a


 

Ne habozz,lapozz! 4.évfolyam (csapatverseny):

I.helyezés: Krcsma Kitti 4.b

Erdelics Lilla 4.b

Mag Imola 4.b

III.helyezés: Horváth Linetta 4.a

Danyi Liliána 4.a

Szücs Dávid 4.a


 

Ne habozz, lapozz!-5.-6.évfolyam (csapatverseny):

  1. Fodor Sára 5.a

Krasznay Levente 5.a

Somlói Vivien 5.a

Ne habozz, lapozz! 7-8.évfolyam (csapatverseny):

I.helyezés: Fülöp Erika 8.a

Kakas László 8.a

Varga Bernadett 8.a

II.helyezés: Szűcs Dominik Noel 7.b

Bene Szidónia 7.b

Balázs Bíborka 7.b

III.helyezés: Birkás Jázmin 7.c

Emődi Zoé 7.c

Gulyás Letícia 7.c

Szántay Csaba Országos Kémia verseny (csoportos):

11.helyezés: 7.b Balázs Bíborka

Bene Szidónia

Fosztó Vivien

Tóth Viktória Nikol


 

Kazinczy-Szépkiejtéi verseny:


 

I.helyezés: Balázs Bíborka 7.b

Bene Szidónia 7.b

II.helyezés: Ravasz Kimberli 5.b

III.helyezés: Kónya Fanni 5.b


 


 

Hunyadi matekverseny:

4.évfolyam:

4. helyezés: Krcsma Kitti

Mag Imola

Ujvári Anna

5.helyezés: Kiss Lili

Kapdos Dávid

Szalma Attila

8. helyezés: Danyi Liliána

Disca Sorin Alex

Vlaszács Ádám

11. helyezés: Szűcs Dávid

Agócs Gergő

Glázer Tamás

5. évfolyam:

1.helyezés: Kakucs Levente

Budai Zsolt Gábor

Lódi Száva Enikő

2. helyezés: Dubász Amina

Széll Dalma Panna

Vlaszács Liza

3.helyezés: Jurida Máté

Müller Krisztián

6.évfolyam:

1.helyezés: Varga Lídia

Szücs Dániel

Vágvölgyi Viktória


 

4.helyezés: Bartha Balázs

Kakucsi Norbert

Gocsik Dávid

7.évfolyam:

2.helyezés: Boros Attila

Gruden Edmond Milán

Szücs Dominik Noel

3.helyezés: Fosztó Vivien

Marczin Hanna Mária

Őri Fanni

5.helyezés:Balázs Bíborka

Bene Szidónia

Oláh Vivien

8.évfolyam:

4.helyezés: Jurida Bence

Kakucsi Viktória

Tóth Bettina

Ősök-Bányász hősök

Vágvölgyi Viktória

Török Judith Dalma

Balázs Bíborka


 

B33 DIÁKOLIMPIA MEGYEI DÖNTŐ KOSÁRLABDA

I.helyezés: Fejes Flóra 7.c

Imre Vivien 7.c

Imre Nikolett 8.a


 


 

Hunyadi 60.éves évforduló szépíró verseny:

I.helyezés: Hajdu Szimonett 4.a

Orsós Anasztázia 5.b

Tóth Bettina 8.b

II.helyezés: Gombkötő Laura 5.b

Úszás Diákolimpia körzeti döntő:50 m (Ikorcsoport)

I.helyezés hátúszás: Eichhardt Anna 2.a

II.korcsoport

I.helyezés 50 m hátúszás: Vlaszács Liza 5.a

I.helyezés 50 m gyors úszás: Vlaszács Liza 5.a

III.helyezés 50 m hátúszás: Géczi László Zalán 3.b

Kovács Réka

IV:helyezés 50 m gyorsúszás: Géczi László Zalán 3.b

III.korcsoport:

100 m mellúszás:

I.helyezés: Gálos Kitti

II.helyezés: Balázs Bíborka

III helyezés: Fekete Léna Lujza

Bartha Balázs

100m gyors

3.helyezés: Gálos Kitti

4.helyezés: Balázs Bíborka

5.helyezés: Fekete Léna Lujza

IV.korcsoport:

100m gyors

  1. Bene Szidónia

100m mellúszás:

II.helyezés: Bene Szidónia

III.helyezés: Eichardt Petra


 

Versmondó verseny:

I.helyezés Vágvölgyi Zsófia 8.b

II.helyezés Kovács Réka 5.b

III.helyezés Vadász Titanilla 5.b


 

 

 

Gratulálunk lányok!

 

Kosárlabdából a B33-as országos Diákolimpia versenyen az Oroszlányi József Attila Általános iskola tanulói akik egyben az OSE utánpótlás játékosai, a Budapesten megrendezett területi döntőn első helyt szerezve jutottak be a Miskolcon megrendezett országos döntőben. A döntő mérkőzéseire június 12-én vasárnap került sor. Itt a csoportjukból még továbbjutottak, de az elődöntőben sajnos alulmaradtak, így a bronzérmet szerezték meg.

A fantasztikus eredményt elért U14 és U12  korosztályba tartozó játékosok: Fejes Flóra, Imre Nikoletta, Imre Vivien, Mikula Linett, Vágvölgyi Viktória.

A versenyre a lányokat az OSE részéről Kláris Zoltán és szüleik kísérték el, így kellemes környezetben, családias hangulatban telt el a kiemelkedő eredménnyel zárult vasárnapi döntő.

Gratulálunk a csapatnak, köszönjük a segítők munkáját!

2022 kosaras diakolimpia

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Tájékoztató a testnevelés és sport foglalkozásokról

 

 

Választható összevont testnevelés órák

Foci 5-6. évfolyamosoknak. Az iskola udvarán, esetenként a tornateremben. Hétfő 13:30-15:00.

Foci 7-8. évfolyamosoknak. Az iskola udvarán, esetenként a tornateremben. Kedd 13:30-15:00.

Úszás, szerda 13:45- 15:15. ( A gyermekek önállóan mennek az uszoda bejáratához. A foglalkozás után önállóan mennek haza.)

Karate, csütörtök 13:45-15:15. ( A gyermekek önállóan mennek a volt Arany János Általános iskola bejáratához. A foglalkozás után önállóan mennek haza.)

Tánc csütörtök 13:30-15:00. Az iskolai balett teremben.

 

Gyógytestnevelés időpontok:

Alsósoknak (1-4 osztály)

Hétfő gyógy úszás 14:00-14:45,                    Kedd 12:55-13:40 tornaszoba

A gyermekeket asszisztensek kísérik az uszodába és onnan vissza az iskolába.

Felsősöknek:

Hétfő gyógy úszás II. 14:45-15:30,                Kedd 13:40-14:25 tornaszoba

A gyermekek önállóan mennek az uszoda bejáratához. A foglalkozás után önállóan mennek haza.

 

Dobj a kosárra foglalkozások

1-2. évfolyam kedd és csütörtök 6. órában

3-4. évfolyam hétfő és szerda 15:30-16:30

 

MOL-Bozsik labdarúgás foglalkozások

1-2. évfolyam kedd és csütörtök 15:30-16:30

3-4. évfolyam kedd és csütörtök 16:30-17:30

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Információk a befizetéshez.

2021 szeptember várható befizetési díjak.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tisztelt Szülők!

 

Az elmúlt napok tapasztalatai azt mutatják, hogy újra beszélnünk kell azE-kréta

bejelentkezésekről!

 

Az e-kréta oldala elérhető

közvetlenül a https://klik031828001.e-kreta.hu linken, vagy az iskola weboldaláról

(ezen az oldalon)az iskolánkról almenü (bal felső sarok) első pontja.

 

A család részéről kétféle belépés van az E-krétába.

 

1. Tanulói belépés

ahol a gyermek OM azonosítójával (ez egy 11 jegyű szám, megtalálható a diákigazolványon,

ellenőrzőben) és jelszóként a gyermek születési dátumával ( 2000-01-01 formátumban)

tud belépni. Ekkor tudja használni az "Új üzenetek fület" a házi feladat ablakban.

Ez a belépés kell a gyermeknek!

 

2. Szülő belépése

OM azonosító + kettő betű vagy számjegy, ezt a rendszer generálja, valamint az ehhez

tartozó jelszót is. Aki ezt nem találja, vagy elfelejtette a jelszót, kérhetnek újat a

titkárságon  személyesen 8:30-13:30-ig, vagy ugyanekkor telefonon a

34/360-965-ös telefonszámon.

Ha így lép be a szülő, Ő nem tud a HF-re (házi feladatra) válaszolni,

kérdezni, de el tudja olvasni a központi faliújság üzeneteket, amit a gyerek nem.

 

A KÉT BELÉPÉS NEM EGYENÉRTÉKŰ,

kérem mindenki a megfelelőt használja!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Általános gyermek- és ifjúsági balesetbiztosítás

A Magyar Állam nevében a Miniszterelnöki Kormányiroda két naptári évre – 2020. január 1-től

2021. december 31-ig tartó időszakra – szóló szerződést kötött az UNIQA Biztosító Zrt.-vel

annak érdekében, hogy az

Általános gyermek- és ifjúsági balesetbiztosításról szóló 119/2003.(VIII.14.) Kormányrendeletnek

megfelelően a biztosított korosztályba tartozó magyar állampolgárok államilag finanszírozott

balesetbiztosítási védelemben részesüljenek.

A részletes leírás itt --> olvasható!

Az UNIQA biztosító tájékoztatója az Államilag finanszírozott általános gyermek- és

ifjúsági balesetbiztosításról itt --> olvasható. Kárbejelentő helyek  itt --> tekinthetők meg.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Részletek ide --> kattintva olvashatóak.

 

Intézményünk elsők között csatlakozott a Komplex Alapprogramhoz, mely módszertani újításaival, alprogramjaival a tanórai és tanórán kívüli programokat teszik majd élményszerűvé. Iskolánk pedagógusai elvégezték azokat a képzéseket, melyek az élménypedagógia  megvalósításához szükségesek. 

Minden diákunknak élményekben gazdag új tanévet kívánunk!

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Változás a gyógytestnevelés ellátásában, a tájékoztató részletesen itt --> olvasható.

 

Ősszel az 5. évfolyam egy Tatai kiránduláson vett részt. A beszámoló itt --> olvasható.

 

Adományátvétel a BorgWarnernél. Az átadásról készült riport itt --> olvasható.

 

A tanévnyitó ünnepségről készült rövid beszámoló itt --> olvasható.

 

Tájékoztató és nyomtatható nyilatkozat a tanulószobai ellátásról itt --> olvasható.

 

Az idei tanévben is részt vesz iskolánk az iskolagyümölcs és  iskolatej programban.

A program leírása itt --> olvasható el.

 

Étkezési térítési díjak (árváltozás 2020.01.01-től), kedvezmények.

 

Egyéb információk (menza befizetési időpontok, alapítvány információk, stb.)

 

A 2018-2019 tanévben "Tudással iskolánkért" ünnepségen díjazott tanulók és felkészítők névsora "alsósok" illetve "felsősök"  linkre kattintva tekinthető meg.

 

Iskolánkban 2019 május 22.-én zajlott az idegennyelvi mérés.

A mérés részletei és eredményei itt --> olvashatók.

 

A Kormány az 1488/2016. (IX. 2) kormány határozattal elfogadta Magyarország Digitális Gyermekvédelmi Stratégiáját.

A határozat teljes terjedelmében itt --> érhető el.

 

 

 

Az Oroszlányi József Attila Általános Iskola a Nemzeti Tehetséggondozó Program keretében pályázatot nyert az idei tanévre. A továbbiak itt --> olvashatók.

 

Határtalanul - 2019  

          2019. május 20-23. között iskolánk hetedik évfolyamos diákjai felvidéki

          kiránduláson vettek részt a Határtalanul! program keretében.

Útvonal és látnivalók:

Rozsnyó: Tűztorony, Székesegyház

Szepesszombat: Fő tér, templom

Bélai cseppkőbarlang

Késmárk: Fatemplom, Evangélikus templom; Thököly Imre sírja; Thököly vár

Lőcse: Szent Jakab templom, Városháza, szégyenketrec

Igló: kívánságharang, székesegyház

Csütörtökhely: gótikus templom

Dobsinai jégbarlang

Túra a Szlovák paradicsomban

Szepesváralja: várlátogatás

Kassa: Dóm; II. Rákóczi Ferenc sírja

Szállás: Tátralomnic, a Magas_tátra lábánál

 

Élményeinkről álljon itt tanulóink beszámolója.

A kirándulásról készült képek itt --> nézhetők meg.